Jest wiele miejsc, które warto odwiedzić na trasie letnich czy zimowych wędrówek.
My zapraszamy do przyjazdu w Bieszczady – krainy położonej w południowo-wschodniej części Polski.
Naszą ofertę kierujemy głównie do ludzi ceniących aktywny sposób spędzania wolnego czasu, miłośników przygód, dociekliwych podróżników
i wędrowców.
Szczególne położenie geograficzne, różnorodność rzeźby terenu, liczne obszary dziewiczej przyrody, oraz spore populacje dziko żyjących zwierząt to atuty naszego regionu. Nigdzie indziej w Polsce człowiek nie staje tak blisko natury, w jej pełnej, zharmonizowanej i namacalnej formie.
Czekają tutaj na turystę góry, lesiste wzgórza, zielone łąki, jeziora i stawy pełne ryb, rwące górskie strumienie oraz rzeki wijące swe koryta przez malownicze doliny.
Bogactwo, którym natura obdarowała ten region, sprzyja uprawianiu wielu dyscyplin sportu i rozwojowi aktywnych form wypoczynku i turystyki.
W Bieszczadach to najłatwiejsza i najtańsza forma aktywności. Setki kilometrów oznakowanych szlaków turystycznych wiedzie do najpiękniejszych zakątków, do najcenniejszych rezerwatów i pomników przyrody, do parków krajobrazowych oraz miejsc historycznych.
Na turystę czekają szczyt polskich Bieszczadów: Masyw Tarnicy, Wielkiej Rawki, Połoniny Caryńskiej i Wetlińskiej.
Miłośnikom historii proponujemy chwilę zadumy na polach nieistniejących już wsi. Osoby zainteresowane architekturą drewnianych cerkwi winny odwiedzić takie miejscowości jak: Chmiel, Równia, Hoszów, Michniowiec, Komańcza, Rzepedź, Turzańsk.
Warte zwiedzenia zwiedzenia są takie miejsca jak: jeziorka osuwiskowe w rezerwacie „Zwiezło” pod Chryszczatą, gołoborza w dolinie Rabego, „Sine Wiry” koło Terki czy torfowiska wysokie w dolinie górnego Sanu oraz wiele innych rezerwatów przyrody i ścieżek dydaktycznych.
Godne zobaczenia jest Jezioro Solińskie z największą zaporą w Polsce oraz Jezioro w Myczkowcach.
W Bieszczadach miejsc, gdzie można pojeździć konno jest dużo. Oprócz dużych stadnin, funkcjonują tu także niewielkie hodowle i gospodarstwa dysponujące co najmniej kilkoma wierzchowcami. Turystyka konna to rozrywka kosztowna, ale akurat Bieszczady ze swoimi wielkimi przestrzeniami
i dziczejącymi polami nieistniejących wsi nadają się do niej szczególnie dobrze. Turystom oferuje się naukę jazdy konnej, przejażdżki po okolicy, konne kuligi i przejażdżki bryczką.
Bieszczady stanowią atrakcję i poważne wyzwanie dla wędkarzy. Przyjeżdżają ludzie z całej Polski, powodem jest poszukiwanie ciszy, spokoju, prawdziwego obcowania z naturą, specyficzny klimat jaki spotyka się tylko tutaj. Wody są tu czyste i zróżnicowane pod względem potrzeb potencjalnych wędkarzy. Przepływająca 200 m od Zamku w Lesku rzeka San jest największą rzeką Bieszczadów i cieszy się największym zainteresowaniem pasjonatów czynnego spędzania czasu wolnego nad wodą. Od wielu lat organizowane są na jego wodach zawody wędkarskie
o międzynarodowej randze.
Bieszczady zimową porą to dobre miejsce, by zaznać białego szaleństwa na stokach narciarskich. Średni czas zalegania pokrywy śnieżnej
w Bieszczadach waha się w okolicach 140 dni, na obszarach położonych powyżej 800 m n.p.m, oraz około 90 dni na terenach powyżej 500 m n.p.m.
Najbliżej oddalony wyciąg od Zamku w Lesku to Lesko – Ski w Weremieniu ( od. 5km od Zamku w Lesku).
Zamek w Lesku, obiekt historyczny z XVI wieku objęty ochroną konserwatora zabytków, wybudowany na wzniesieniu otoczony parkiem w stylu włoskim, opasany wstęgą Sanu obecnie zaadaptowany na cele turystyczne. Ze względu na historię obiektu, kubaturę, styl architektoniczny i otoczenie obiekt wyróżnia się wyglądem oraz klimatem.
W obiekcie świadczone są usługi w zakresie noclegów, organizacji wypoczynku, szkoleń, kursokonferencji, biesiad staropolskich, wystawnych bankietów, kameralnych przyjęć, cateringu.